Aktivity a Podujatia

23.8.2014 sa renovovalo detské ihrisko na Zorničke

 

V sobotu, 23.8.2014, sa mali obyvatelia Galanty možnosť zapojiť do prác na úprave detského ihriska pri Zorničke. Brigáda bola organizovaná galantským občianskym združením OZ Templars Slovakia. Práca na ihrisku sa začala už v ranných hodinách, templári a dobrovoľníci odstránili burinu, vyrovnali terén a vyčistili ihrisko a chodníky od odpadkov. Práce sa zúčastnili aj drevorubači, ktorí odstránili nebezpečné stromy, na ihrisku sa aj bagrovalo ťažkou technikou.

Akcia skončila v poobedných hodinách, kedy si účastníci pochutili na výbornom guláši, ktorý bol odmenou za dobre vykonanú prácu. Templári v spolupráci s mestom a za pomoci sponzorov plánujú v rekonštrukcii ihriska pokračovať: "Prvú etapu považujeme skôr za symbolickú.", odkazuje Tomáš Horváth, jeden z ústredných Templárov.

"Templári v spolupráci s mestom budú pokračovať  v rekonštrukcii ihriska už na jar, a tak, aby v lete bolo k dispozícii. Ihrisko bude slúžiť nielen deťom, ale naozaj každej vekovej skupine. "Mamičky si tu nájdu lavičky, kde môžu oddychovať, zatiaľ, čo sa deti budú hrať, otcovia si môžu prísť zahrať stolný tenis, starí otcovia šach na šachové stoly, deti budú mať preliezky, pieskovisko, hojdačky, bude sa tu dať hrať bedminton...", vraví s nadšením T. Horváth.

Na to, aby však toto všetko bolo aktuálne a mohlo sa postaviť naozaj všetko, čo sa plánuje, budeme potrebovať nielen veľa síl, ale aj pomoci od ostatných obyvateľov. Či už sa do pomoci pri výstavbe detského ihriska zapoja firmy finančnou čiastkou, prípadne pomôžu s dodaním materiálov, či prídete vy, samotní občania, to necháme na Vás. Majte však na pamäti jedno - robíme to pre nás, robíme to pre Galantu.

 

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili, medzi nimi aj títo ľudia, bez ktorých by to nešlo:

 
 

Templári budú renovovať detské ihrisko Zornička 23.8.2014

Už 23.8.2014 spúšťajú Templári prvú etapu revitalizácie detského ihriska Zornička.

"Ihrisko je dnes už veľmi zanedbané a vyžaduje si revitalizovať, aby sa deti v Galante opäť mali kde hrať", vyjadril sa za združenie Templárov ich hovorca. Poďla Templárov nejde o jednorázovú akciu, ale dlhodobý projekt, v prvej fáze sa bude predovšetkým ihrisko čistiť, maľovať a robiť základné úpravy. Ihrisko by tak po revitalizácii malo nabrať nový dych a privítať Galantské deti pekné, funkčné a bezpečné.

"Uvidíme, ako to bude vyzerať po prvej etape, ale pokiaľ sa nám podarí nazbierať dostatok financí, máme v pláne na ihrisko zakúpiť detské preliezky a atrakcie, ktoré momentálne ihrisku chýbajú. Ihrisko tak opäť prijme galantské deti s otvorenou náručou.", odkazujú členovia OZ Templars Slovakia.

Projekt revitalizácie je plánovaný na viacero etáp, ale veľmi radi uvítame Vašu pomoc, drahí Galanťania. Ak máte záujem sa zapojiť, prísť nám pomôcť, začíname už o 9.00 priamo na ihrisku, v sobotu, 23.8.2014.

Ak sa chcete zapojiť formou príspevku finančného, poprípade venovať materiály na revitalizáciu ihriska, neváhajte nás kontaktovať v sekcii Kontakty.

Ďakujeme, tešíme sa na Vás.

VII. ročník GalantaFestu opäť úspešný

Tak ako každý rok, aj tento rok si Galantčania a návštevníci Galanta festu mohli užiť bohatý program a príjemné prostredie Galantafestu na nádvorí Neogotického kaštieľa v Galante. Na VII. ročníku Galantafestu ste si mohli užiť klauna a artistu zo Španielska, za deťmi prišiel majster N, fotilo sa s maskotmi Mickey a Minnie, na pódiu sa objavili tanečníci z Kalmy, či tanečná skupina Romana Farkaša. Večerným programom nás previedli hudobníci z Elán revival, či známa kapela Starmania, končilo sa v neskorých nočných až skorých ranných hodinách.

Ako už tradične, hodovalo sa a zábavalo sa za dobrú vec, Templári formou 1 € vstupného zbierali na nemocnicu, konkrétne na nákup mobilnej transfúznej jednotky, ktorá má podporiť odber krvi pre Galantský okres. Práve vďaka tomu za v Galantskom okrese môže rozbehnúť projekt v spolupráci s firmami na území mesta a okresu a zebzpečiť tak dostatok krvi do vlastných zásob pre obyvateľov.

Projekt je finančne náročný, na splnenie záväzkov bolo nutné vyzbierať približne 14 000 eur, aby sa mohlo zabezpečiť vozidlo a dva prístroje s kreslami. Vďaka Galantafestu sa vyzbieralo 1070 eur, čo nám pomohlo nakúpiť jeden z prístrojov, druhý zabezpečil jeden zo sponzorov.

Pevne veríme, že sa Vám na Galantafeste páčilo a posielame jedno veľké ďakujem všetkým sponzorom a návštevníkom tohto podujatia. Takisto ďakujeme aj MsKs, ktoré nám významne pomohlo po organizačnej stránke, takisto po finančnej.

Ak by ste sa rozhodli, že chcete podporiť projekty pre rozvoj Galanty, neváhajte nás kontaktovať v sekcii Kontakty alebo na facebook fanpage OZ Templars Slovakia.

 

 

Galantafest - 22.6.2013 - nádvorie neogotického kaštieľa

Na nádvorí neogotického kaštieľa v Galante sa 22. júna bude konať Galantafest, ktorý aj tento rok ponúkne množstvo zábavy. Vystupovať budú tanečné skupiny CLIS a CALMA, hudobná skupina Stimul, Laco Kováč Projekt, AC/DC a Marián Greksa Band.

 

Deti aj dospelých čaká skvelý program!

 

Pripravené sú stánky s občerstvením pre všetky vekové kategórie. Deti sa zabavia na elektronických autíčkach, nafukovacom hrade a jazde na poníkovi. Dospelých čaká ochutnávka vín alebo pivná súťaž.

 

Vstupné je symbolické 1 €

 

2. pivný pochod - 25.5.2013

Pivný pochod sa uskutočnil prvý krát minulý rok a bol úspešný, preto Templars Slovakia zorganizovali aj druhý ročník. Zúčastnení zaplatili poplatok 20 €. Z vyzbieraných peňazí sa vyrobilo pre každého tričko s logom Pivného pochodu a zvyšok peňazí a príspevky okolidúcich sa využijú na účely pomoci.

Zabíjačkové hody - 2.3.2013 - Taverna Mesto

Darovanie krvi - 22.02.2013

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili a darovali krv pre Nemocnicu s poliklinikou v Galante.

Celomestské oslavy Mikuláša - 1.12.2012

Toto podujatie bolo zorganizované v spolupráci s mestom Galanta na nádvorí neogotického kaštieľa. Deti čakalo vystúpenie rôznych skupín, navštívil ich Mikuláš, Snehulienka aj čert a rozdávali sa sladkosti. Pre rodičov bolo pripravené občerstvenie v stánkoch. Akcia bola aj napriek mrazivému počasiu úspešná, za čo samozrejme naša vďaka patrí aj sponzorom. 

Darovanie krvi - 23.11.2012

V tento deň sa konalo darovanie krvi pre Nemocnicu s poliklinikou sv.Lukáša Galanta, pričom sa zúčastnilo 15 členov. Ďakujeme im , že si našli čas a touto cestou pomohli.

Beseda na základnej škole G.Dusíka - 25.10.2012

Nápad uskutočniť besedu so žiakmi 2.-4.ročníka prvého stupňa na jednej z galantských základných škôl vznikol na základe podnetu učiteliek. Stretnutie so žiakmi sa konalo 25.10.2012 poobede, keď už mali vyučovanie za sebou. Beseda sa začala krátkou históriou Rádu templárov, ktorú žiakom odprezentovala ich učiteľka, pričom si pomáhala ilustráciami. Pozvaný bol aj jeden z členov Templars Slovakia, ktorý dopĺňal informácie nielen o histórii, ale aj o súčasnom pôsobení občianskeho združenia v Galante a okolí.

 

Žiakov téma zaujala, kládli rôzne otázky a dokázali si na množstvo z nich aj navzájom odpovedať. Taktiež ich veľmi zaujal templársky meč a kuša,  ktoré si mohli pozrieť aj zblízka a bol o ne veľký záujem. Všetkým žiakom sa rozdali aj letáky. Na nich sa v stručnosti nachádzali všetky zásluhy a akcie združenia, ktoré dosiahli  a zorganizovali počas piatich rokov pôsobenia.

 

Zájazd do Čejkovíc - 13.10.2012

 

Občianske združenie Templars Slovakia už piaty rok zorganizovalo zájazd do vínnych pivníc v českej obci Čejkovice. Takmer plný autobus vyrazil v ranných hodinách a po zopár zastávkach sa dorazilo do cieľa. V Čejkoviciach už čakalo zúčastnených veľmi bohaté občerstvenie, plné stoly jedla, takže každý si prišiel na svoje. Po obede prišla na rad prehliadka vínnych pivníc firmy Templářské sklepy Čejkovice. História vzniku týchto pivníc siaha až do 13.storočia, kedy sa Rád templárskych rytierov na tomto území usadil. Sprievodkyňa vysvetlila množstvo podrobností o ich ďalšom pôsobení, ktoré spočívalo aj vo výstavbe vínnych pivníc. V nich sa momentálne nachádza rozsiahly archív vín a viac ako 350 tisíc litrov vín v sudoch. Ďalej sa zúčastnení dozvedeli, ako celý proces výroby funguje a prehliadka bola ukončená ochutnávkou. 

 

 

 

 


1. pivný pochod (zbierka pre Alexandru)

Akcia s názvom 1. pivný pochod sa konala 29.septembra 2012 a poplatok bol 20 euro, ktoré bolo treba zaplatiť vopred. Prihlásených, a teda zároveň aj pochodujúcich bolo rovných 20. Z vyzbieraných peňazí bolo pre každého zúčastneného vyrobené tričko s logom akcie a so zoznamom pohostinstiev, ktoré sa majú navštíviť a v ktorom každý dostal pivo zdarma, avšak väčšina peňazí sa venovala malej Saške. Potrebuje finančnú pomoc, pretože trpí stavom CMV infekcii, encefalitíde a spastickej kvadraparéze. Do každého podniku sa nosila aj urna, do ktorej prispievali oslovení aj neoslovení okoloidúci či zákazníci.

 

 

Pivný pochod sa začínal na ,,domácej pôde“ – v Templar pube, rozdali sa tričká, prispelo sa ešte (nielen) drobnými do urny a viac než 7 kilometrová cesta sa začala. Druhým podnikom bola Oáza, nasledovala Taverna sever, Veterán a Taverna mesto. Po tejto zastávke čakala ,,pochodujúcich“ templárov dlhá cesta až do pohostinstva U Martina, kde doplnili sily a vybrali sa krížom cez pole do Arkádie. Potom zostala posledná zastávka – Servis ala Bubo, z ktorého sa zúčastnení vybrali na nádvorie neogotického kaštieľa, kde ich čakali stánky s občerstvením, šmýkaľky pre deti a hrali kapely Cuess the name a Mea vita. Keďže sa počasie pokazilo a začalo pršať, tretia kapela s názvom Čibuk bola presunutá do pohostinstva Oáza, kam sa presunuli aj všetci zúčastnení.

    

Aj napriek tomu, že to bol prvý ročník pivného pochodu, akcia sa môže považovať za úspešnú, pretože sa pre malú Sašku vyzbieralo viac ako 900 euro. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii tejto akcie a tiež tým, ktorí menšou či väčšou čiastkou prispeli a pomohli tak malej Saške.

    

Vianoce v lete 2012

Galantafest 2012

TemplarRock 2.6.2012

TemplarRock 19.3.2012

Odovzdanie kníh do knižnice 2011- mestská knižnica Galanta

Mikuláš 2011 -nádvorie neogotického kaštieľa v Galante

Galantafest 2011

Zbierka na hematológiu 2011 - nedokončená

Zájazd do Čejkovíc 2011 

Odovzdanie hrnčekov 2011 -pre oddelenia v NsP sv.Lukáša Galanta

Ochutnávka vín 2010  - v spolupráci MsKs Galanta

Odovzdanie postielok 2010 - 12 detských postielok a 2 prebaľovacie pulty -Detské oddelenie     NsP sv. Lukáša

Zbierka pre materské školy 2010 - v spolupráci s P. Paškom (zabíjačka)

Templars Cup 2010 - futbalový turnaj základnych škôl v Galante

Zbierka pre Romanka 2010- v spolupráci s Kerkira pubom Veľke Uľany

Galantafest 2010

Odovzdanie infúznej pumpy 2010 -detské oddelenie NsP sv. Lukáša v Galante

Odovzdanie vozíkov 2009 -Štrkovec,Matúškovo

Mikuláš 2009 - v spolupráci s Café Hollywood

Galantafest 2009

Galantské trhy 2009 - varenie mestského guláša

Zájazd do Čejkovíc 2009 

Marec – mesiac knihy

Dňa 18. marca 2009 usporiadali mladí nadšenci občianskeho združenia Templars Slovakia súťaž pre deti na ZŠ Štefánikova. Názov súťaže bol Marec – Mesiac knihy a tomuto bola prispôsobená saj téma súťaže.

Žiaci štvrtého ročníka súťažili medzi sebou v písaní básničiek a aj ich prednese. Téma, ktorá bola žiakom zadaná, sa týkala minulosti. Žiaci mohli písať o svojich zážitkoch z detstva, mohli písať o templárskych rytieroch či dávnych faraónoch. Hlavné bolo to, aby báseň, ktorá musela mať minimálne šesť veršov, mala hlavu aj pätu. Na splnenie úlohy bolo žiakom poskytnutých 45 minút, aj keď mnohí to zvládli za podstatne kratšiu dobu. Počas súťaže vládla dobrá nálada a deti sa úprimne snažili napísať čo najoriginálnejšiu báseň, ktorá by zahŕňala ich myšlienky a pocity. To sa väčšine aj podarilo, hoci rozhovory medzi vyučujúcimi a žiakmi neboli povolené počas tvorenia. Po ukončení písania básne boli žiaci jednotlivo volaní, aby predniesli svoje dielo. Básne mali rôzne odtiene, ale milo nás prekvapilo, že si žiaci vzali k srdcu fakt, že majú písať o minulosti. Taktiež nás prekvapila otvorenosť a fantázia žiakov. V ich dielach boli spomenutí templári, vínne pivnice, hrady a pod.

Vyhodnocovanie súťaže prebiehalo na základe sčítania bodov, ktoré jednotliví žiaci dostávali po prednese svojich diel od prítomných členov skupiny TSM. Aj keď bolo bodovanie dosť ťažké, pretože veľa žiakov malo excelentné diela, traja žiaci vynikli medzi ostatnými zúčastnenými vytvorením a prednesením diel, ktoré dostali najviac bodov. Ceny boli v zhode s názvom akcie a aj vhodné pre žiakov. Knihy a diplomy dostali žiaci umiestnení na prvých troch miestach. Ostatní zúčastnení boli odmenení za snahu perami a detskými časopismi. Žiačka umiestnená na prvom mieste dostala k cenám aj šiltovku s logom Templars Slovakia.

Podľa toho, ako sa žiaci snažili, usudzujeme, že sa im táto akcia páčila a že sa radi zapojili do súťaže, ktorá vznikla na základe snahy podporiť vzdelávanie a kultúru mladých.

Na záver by sme chceli poďakovať občianskemu združeniu Templars Slovakia za umožnenie a sponzorovanie tejto akcie, ZŠ Štefánikovej, pani učiteľkám, ktoré boli na akcii prítomné a aj žiakom, ktorí sa do súťaže zapojili.

Mená žiakov, ktorí sa umiestnili na prvých troch miestach:

  1. miesto – Barbora Gálová
  2. miesto – Lucia Príbelská
  3. miesto – Roman Bujdák

Akcie sa zúčastnilo 17 žiakov.
Na akcii mali dozor dve vyučujúce a dvaja členovia TSM.

III. darovanie krvi - 30. Januára 2009

Už v poradí tretie darovanie krvi o.z. Templars Slovakia sa uskutočnilo 30.1.2009. Žiaľ, chrípkové obdobie bolo v plnej sile a tak účasť nebola taká, ako sme si predstavovali.
Ale tí, čo prišli a boli schopní darovať krv, tak urobili a opäť pomohli tým, ktorí to najviac potrebujú. Porekadlo „keď netečie, aspoň kvapká“ vystihuje toto darovanie dosť presne. Ďalšie darovanie na jar, by malo byť už s väčšou účasťou z našich radov.

Zájazd (výlet) do templárských vínnych pivníc v Čejkoviciach

Bolo to naše prvé podujatie, ktoré sme organizovali, sa konalo vlastne ešte pred oficiálnym založením o.z. Templars Slovakia.

Zorganizoval sa zájazd na Moravu, konkrétne do obce Čejkovice, kde sa mali svoje sídlo templári, ktorí boli známi aj pestovaním viniča. Toto podujatie malo splniť viacej funkcii. Spoznať sa navzájom, zabaviť sa, spríjemniť si deň výletom, spoznať iný kraj, či históriu templárov na Morave a v neposlednom rade ochutnať kvalitné vína.

Pozitívne pocity prevládali už pri odchode. Nálada bola výborná, cesta ubehla rýchlo.
Do Čejkovíc sme dorazili okolo poludnia, krásne počasie, nádherná krajina, malebná dedina, toto všetko vplývalo na našu dobrú náladu. Ešte pred návštevou pivníc sme si šli pozrieť rodný dom „tatíčka“ T. G. Masaryka.

Keďže slniečko už poriadne pripekalo, exkurzia po vinných pivníc nám prišla akurát vhod. Niečo nové sme sa dozvedeli, chutné vína ochutnali. Kto chcel mohol si vína alebo nejaké suveníry kúpiť.

Po návšteve Čejkovíc nás čakala ešte jedna zastávka, a to konkrétne v mestečku Valtice. Tam sme si pozreli nádherný zámok, aj samotné mesto. Po chutnej a výdatnej skorej večeri nastal čas odchodu. Cesta prebehla opäť bez problémov, nálada bola stále vynikajúca a tak keď sme všetci v zdraví domov dorazili, mohli sme si povedať, že to bol krásny deň.

Poďakovanie patrí klubu záhradkárov GA, o.z. Templars Slovakia, Templárske pivnice Čejkovice a všetkým čo prispeli k peknému zážitku.

Mikuláš - MsKs GA - 6.12. 2008

MsKs GA zorganizovala Mikulášsku akciu pre deti na sobotu 6.12., teda presne na Mikuláša. Čakanie detí na Mikuláša krátili rôzne sprievodné podujatia. O.z. Templars Slovakia však chcelo využiť toto podujatie na dobročinnú vec a touto formou výberu peňazí na zakúpenie vozíka pre Simonku z Matúškova.

Spôsob pomoci bola jednak zbierka, keď ľudia mohli dobrovoľnú sumu hodiť do urny, ale aj z predaje kapustnice, vareného vína alebo punču.

Všetky vyzbierané peniaze išli práve pre Simonku. Popritom prebiehala aj súťaž vo varení kapustnice.

Vďaka patrí všetkým ľuďom, ktorí prispeli a pomohli Simonke, aby sa jej už tak ťažký život aspoň takto zlepšil. Obligátne „ďakujem“ patrí samozrejme MsKs, ako aj všetkým čo pomohli o.z. Templars Slovakia a to akýmkoľvek spôsobom.

Ochutnávka vín – „Templárske sklepy Čejkovice“ - 22.11. 2008

Úzka spolupráca s MsKs GA a nadväzovanie bližšieho kontaktu na Templárske sklepy Čejkovice viedlo k uskutočneniu ďalšieho podujatia.

Dňa 22.11.2008 sa v MsKs GA uskutočnila prvá ochutnávka vín z oblasti Čejkovíc. O.z. Templars Slovakia chcelo spropagovať chutné výrobky z vín z tohto stredomoravského kraja.

Organizačne sa to zvládlo opäť výborne, ľudia prišli v hojnom množstve, kde mohli ochutnať zo 16-tich druhov vín. Každý si mohol prísť na svoje. K dobrej nálade dopomáhala aj sprievodná hudba. O úspechu akcie hovorili aj svedectvá návštevníkov i samotného dealera pre Slovensko, ktorý bol príjemne prekvapený o záujem o čejkovické vína. Galanťania opäť nesklamali.

Veríme, že táto ochutnávka nebola prvou a poslednou, ale naopak bude prvou z mnohých a stane sa tradičným vinárskym podujatím v našom meste.

Poďakovanie patrí už tradične MsKs, pánovi Ing. Lukáš Lukášovi za dôveru a pomoc, ďalej dealerovi pre Slovensko, ako aj všetkým návštevníkom.

Samozrejme, vďaka opäť patrí aj do našich radov, za zvládnutie ďalšej „skúšky“.

II. darovanie krvi - 10.októbra 2008 a oficiálne odovzdanie infúznej pumpy

Prvý októbrový piatok sme sa opäť zišli na transfúznom oddelení v galantskej nemocnici, aby sme mohli opäť pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Účasť bola vyššia, ale stále to nebolo podľa našich predstáv. Táto skutočnosť nepretlačila dobré pocity, ktoré človek má, keď dokáže pomôcť.

Okrem toho však bolo v ten deň naplánované oficiálne odovzdanie infúznej pumpy. O potrebe tohto prístroja svedčí aj fakt, že bezprostredne po odovzdaní bol tento prístroj aj zapojený. Sme radi, že sa to podarilo a dúfame, že v budúcnosti budeme schopní pomôcť aj vo väčšom.

Ako aj pri prvom darovaní aj tu patrí poďakovanie všetkým zúčastneným a všeobecne všetkým čo darujú krv. Samozrejme vďaka aj personálu tohto oddelenia. O 3 mesiace sme tu zasa!:)

Galantafest – 6. september 2008

6. september mal byť pre o.z. Templars Slovakia práve tým povestným dňom „D“. Týždne organizačných a prípravných prác v spolupráci s ochotnými pracovníkmi MsKs GA, zháňanie sponzorov a zabezpečenia všetkého potrebného na zorganizovanie takejto akcie sa malo zhutniť práve na tento deň.

Prípravné práce boli splnené, počasie malo byť krásne a tak boli v očakávaní, ako to dopadne. Toto podujatie malo za účel okrem zábavy aj charitu, keďže všetok zisk a aj všetky peniaze zo zbierky mali ísť na zakúpenie transfúzneho prístroja pre ARO NsP Sv. Lukáša v GA.

Ortuť teplomeru sa už v skorých hodinách vyšplhal veľmi vysoko, z čoho sme mali trochu obavy. Ľudia v takýto deň skôr uprednostňujú kúpaliská, či osvieženie pri prírodných jazerách.

Našťastie ľudia si našli cestu na GA amfiteáter aj počas týchto horúcich hodín a určite neľutovali. Na dvoch pódiách sa vystriedalo množstvo umelcov, skupín, súborov. Deti si mohli zašantiť na nafukovacom hrade, povoziť na koňoch a na rôznych iných atrakciách. Dospelí si prišli na svoje pri ukážkach sily „strongmanov“. Okrem toho tu bola aj súťaž vo varení guláša. Ceny za občerstvenie boli za ľudové ceny. Festival vyvrcholil až do nočných hodín vystúpeniami skupín Slovenská klobása či Kabát Revival Band.

Nultý ročník festivalu teda dopadol výborne, ľudia sa zabavili, ale aj pomohli, takto presne sme si to predstavovali.

Špeciálne poďakovanie patrí všetkým z MsKs, bez ktorých by sa táto akcia nemohla uskutočniť, všetkým sponzorom, ktorí nás podporili, všetkým zúčastneným, ktorí predviedli svoje umenie a snažili sa pobaviť ľudí. V neposlednom rade všetkým návštevníkom, ktorí svojím príspevkom pomohli na zakúpenie spomínaného prístroja pre NsP Sv. Lukáša v GA.

Druhé špeciálne poďakovanie patrí všetkým členom o.z. Templars Slovakia, ktorí obetovali všetok svoj voľný čas práve preto, aby sa Galantafest zrealizoval a najmä rodinným príslušníkom, priateľkám, kamarátom, známym, ktorí takisto nezištne prispeli k tomuto nášmu malému veľkému dielu.

Ešte raz všetkým veľké ĎAKUJEME!

 

I. darovanie krvi – NsP Sv. Lukáša v GA - 4.7.2008

O.z. Templars Slovakia už funguje oficiálne, takže ďalšie podujatie, ktorým bolo darovanie krvi, ktoré sa môže považovať ako za 1. oficiálne podujatie organizované o.z.

Každý z nás vie, ktorá tekutina je najdrahšia. Niekedy v živote ľudí nastanú nepríjemné chvíle, ktorým musia čeliť. Žiaľ, dosť často je to práve boj o život. Práve darovaním životodarnej červenej tekutiny môžeme pomôcť ľuďom zachrániť životy. Preto sa aj o.z. Templars Slovakia rozhodlo organizovať pravidelné darovanie krvi.
Prvé darovanie pripadlo na piatok 4.7.2008 a prebiehalo viac menej bez problémov. Účasť mohla byť aj vyššia, resp. my sme očakávali viac ľudí, ale aj tak si môžme povedať, že sme pomohli druhým, vlastne možno aj sami sebe.

Poďakovanie patrí všetkým, čo prišli a pomohli, aj tým, ktorí z rôznych dôvodov v ten deň nemohli darovať krv, ale podporili dobrú vec svojou prítomnosťou.

Špeciálne ďakovanie patrí tímu doktoriek a sestričiek, ktorí to s nami vydržali.

Obecné dni Matúškova - 12.júl. 2008

Na druhú prázdninovú sobotu sme sa ako o.z. Templars Slovakia rozhodli za účelom propagovania, ale aj zábavy zúčastniť sa na dedinských oslavách obce Matúškovo. Naša účasť spočívala najmä v súťaži vo varení guláša. Keďže v našich radoch sa vyhlásení kuchári nenachádzajú, radi sme prijali pomoc od skúsených  kuchárov. Okrem samotného varenia guláša sme sa snažili ozrejmiť ľuďom aj dôvod vzniku o.z. Našli sa ľudia, ktorí to prijali s nadšením, ale samozrejme aj tí, ktorí sa k tomu zatiaľ postavili neutrálne, ale dokonca s dávkou skepticizmu. Nám to však nevadí, my chceme práve dokázať aj tým, ktorí nám neveria, že sa mýlia a že aj na začiatku 3. tisícročia sa ešte nájdu rytieri, ktorí chcú pomáhať ľuďom.

Samotné výsledky súťaže nie sú dôležité, ale môžeme prezradiť, že sme veľa vody nenamútili. Napriek tomu ľuďom guláš aj tak chutil (aspoň to tvrdili), nálada bola dobrá, ba výborná.

Po skončení súťaže slávnosť pokračovala ďalej večernou a nočnou zábavou až do skorých ranných hodín.

Poďakovanie patrí obce Matúškovo a všetkým, ktorí sa podieľali na tomto podujatí.

Aktuality